ODKUD POCHÁZNÍ NAŠE INGREDIENCE?

Rádi uspokojíme nejen vaši chuť k jídlu, ale také vaší zvědavost. S potěšením vám ukážeme odkud pochází ingredience v jídlech FRoSTA.

ZKONTROLUJTE PŮVOD

Věděli jste, že pro výrobu našich produktů používáme více než 200 surovin pocházejících z 35 zemí? Podrobný seznam jednotlivých složek najdete na našich obalech.

NAŠI DODAVATELÉ

Vyšší kvality výrobků bychom nedosáhli bez spolehlivých dodavatelů. Pojí nás s nimi v dlouholetá spolupráce. Pravidelné kontroly kvality a vzájemná důvěra vedou k otevřenému sdělování informací o původu ingrediencí.

BEZ OCHUCOVADEL, BEZ BARVIV, BEZ AROMAT!

Naše politika 100 % Přírodní Chuťi zahrnuje nejen finální výrobky, ale začíná již ve fázi výběru ingrediencí. Suroviny, které objednáváme u dodavatelů, musí být zbaveny přídatných látek, například barviv, aromat nebo ochucovadel.  Informujeme dodavatele o našich vysokých standardech a vyžadujeme jejich dodržování. Například používáme pouze sůl bez protispékavých látek, máslo bez barviv a bez chemicky modifikovaného škrobu. Zákon nevyžaduje deklarování přítomnosti protispékavých látek v soli, protože nemají technologickou funkci ve finálním výrobku – jenže my však chceme být důslední a snažíme se jim vyhnout. Dodavatelé soli, s nimiž jsme začali spolupracovat, museli nejprve pochopit naši filozofii. 

ŽÁDNÁ TAJEMSTVÍ - OD PRVNÍHO ZRNA

Ve specifikacích surovin pro naše výrobky jsou pro nás důležité i ty nejmenší detaily, které by mohly mít vliv na konečnou kvalitu výrobku. Staráme se o každou fázi výroby - od výsevu semen na poli, přes zpracování až po ověření prohlášení o shodě příchozího zboží a pravidelné audity u dodavatelů. Vysoké standardy našich dodavatelů také pomáhají snížit emise oxidu uhličitého do atmosféry.

RYBY A MOŘSKÉ PLODY

Na rozdíl od naší zeleniny, která roste pod dohledem člověka, ryby budou nadále žít v přírodním, plně nekontrolovaném prostředí. Tím více je pro nás důležitá ochrana volně žijících mořských zdrojů.

CO TO JE MSC?

Program MSC patří mezi přední a světově nejznámější systémy certifikace rybolovu. Základem je lovu ryb a celý řetězec dodávek v souvislosti se standardy vyváženého rybolovu. Analýza podléhá vlivu lovu na zachování struktury, produktivity, funkce a různorodosti mořského ekosystému. Stručně řečeno, program MSC se snaží pečovat o zdroje moří a oceánů! 

Standardy certifikace MSC byly vyvinuty ve spolupráci s vědci, rybáři a ekologickými organizacemi a jsou platné pro všechny na celém světě. Snaha o trvale udržitelný rybolov by totiž měla mít celosvětový dosah! 

Pamatujte, že výběrem výrobků s modrým certifikátem MSC přispíváte k zachování rybí populace. 

ZODPOVĚDNÝ RYBOLOV

FRoSTA, jako první značka v Polsku, používá k výrobě rybích výrobků pouze ryby z udržitelných a certifikovaných rybolovů MSC. 

Můžete být hrdí, že výběrem ryb a mořských plodů s modrým certifikátem MSC přispíváte k zachování rybích populací pro budoucí generace.

JEDNOTLIVÉ ZMRAZENÍ, IHNED PO VÝLOVU

Pokud jde o kvalitu, rádi plujeme proti proudu. Proto také stavíme laťku ještě výš, zatímco ostatní přistupují na kompromisy. Věděli jste, že ryby, ze kterých jsou vyráběny naše  Rybí prsty nebo Labužnické filé, jsou zmrazeny ihned po výlovu, ještě na moři?