XXX FRoSTA je k dispozici také na vašem pracovišti.

FAQ

Proč nepoužíváte potravinářské přísady?

Podle našeho názoru výroba mražených potravin nevyžaduje použití aditiv. Politikou 100% Přírodní chuti dokazujeme, že je možné nabízet chutné pokrmy s výraznou chutí pouze za použití přírodních surovin. V domácí kuchyni se nepoužívají žádné potravinářské přísady, takže nejsou nutné ani v potravinářském průmyslu!

Je čerstvá zelenina lepší než mražená?

Zeleninu mrazíme hned po sklizni pomocí nejnovějších metod zmrazování, které zachovává většinu cenných vitamínů a minerálů. Při mražení používáme pouze studený vzduch – nejsou potřeba žádné další konzervační látky.

Jak rychle jsou FRoSTA výrobky zmrazeny?

Zelenina – ihned po sběru z pole, v co nejkratším čase, např. špenát maximálně do 2 hodin od sklizně z pole.

Treska pestrá, která se nachází ve většině našich výrobků, je ihned po ulovení na palubě lodi filetována a zmražena a v této podobě převezena do naší továrny. https://bit.ly/3nuOxrf

Nabízí FRoSTA veganské výrobky?

Ano! Máme něco dobrého pro vegany a vegetariány.

Co znamená označení MSC na obalu FRoSTA?

Téměř 90 % světových populací ryb je vyčerpáno, značně vyčerpáno, nebo nadměrně využíváno. V mořích a oceánech ubývá ryb, protože jich lovíme více, než kolik jich lze reprodukovat.
Modrá značka MSC znamená, že ryba ve výrobku pochází z udržitelného rybolovu. Udržitelný rybolov je takový, který neohrožuje mořský ekosystém (tj. neovlivňuje negativně živé mořské zdroje, neloví druhy ohrožené vyhynutím).

Rozmrazují se obalované rybí výrobky FRoSTA během předsmažení?

Proces předsmažení je navržen speciálním způsobem, aby se výrobky během procesu nerozmrazovaly. Velmi krátká doba trvání a rychlé zmrazení, které následuje bezprostředně po něm, zajišťují, že ryby zůstanou zmrazené a obal je lahodně křupavý.

Proč je maso lososa ve výrobcích FRoSTA tak světlé?

Je to jednoduché - v našich výrobcích najdete divokého lososa. Žije ve svém přirozeném prostředí a živí se způsobem, který je mu přirozený. Na rozdíl od známého lososa chovaného na farmách není tento divoce chovaný losos krmen umělými krmivy, která dodávají rybímu masu oranžovou barvu.

Společně s WWF a MSC vás vyzýváme, abyste jedli volně žijící ryby z lovišť s certifikátem MSC!

Jak je možné, že rybí filety FRoSTA jsou bez kostí?

Je to možné díky speciálním a přesným technikám filetování, které umožňují odstranit všechny kosti.
Rybí maso však obsahuje i tzv. kostěné výrůstky, což jsou malé ohebné kosti. Ryby jsou přírodní surovinou a i přes přísné kontroly je možné, že náš výrobek takové výrůstky bude obsahovat.

Proč stahujete některé výrobky z nabídky?

Jednoduše - neustále sledujeme názory našich spotřebitelů a často se jich na ně ptáme. Výsledkem je, že některé nejméně oblíbené výrobky stahujeme z našeho sortimentu. Ale nebojte se - na jejich místo vždy uvedeme chutnou novinku!

Nabízí společnost FRoSTA bezlepkové produkty?

V reakci na potřeby trhu jsme do naší nabídky zařadili Bezlepkové rybí prsty, které jsou označeny přeškrtnutým klasem - mezinárodní značkou potvrzující bezpečnou bezlepkovou potravinu.

Co znamená logo FSC na výrobcích FRoSTA?

Logo "FSC Mix" na krabičkách výrobků FRoSTA znamená, že při jejich výrobě pečujeme o přírodní zdroje! Dřevo použité k výrobě obalů pochází pouze z materiálů s certifikátem FSC, tedy z recyklovaného nebo kontrolovaného dřeva.
Co je to kontrolované dřevo? Jedná se o surovinu, kterou nelze vytěžit:
- nezákonným způsobem;
- v rozporu se zvykovými a občanskými zákony;
- v lesích, kde jsou ohroženy zvláštní přírodní hodnoty;
- v lesích přeměněných na plantáže nebo na nelesní využití;
- v lesích, kde se pěstují geneticky modifikované stromy.

Mohu od vás získat propagační pomůcky a jak?

Často od vás dostáváme dotazy na propagační pomůcky. Vzhledem k velkému počtu těchto žádostí nejsme schopni odpovědět na všechny. Nezapomeňte, že firemní předměty FRoSTA můžete získat účastí v soutěžích pořádaných na Facebooku nebo na prodejních místech našich výrobků.

Sponzoruje FRoSTA akce/organizace/jednotlivce?

Dostáváme mnoho dotazů ohledně sponzorství. Veškerou finanční podporu však směřujeme vybraným charitativním organizacím v rámci našeho každoročního dárcovského programu. Více subjektů nepodporujeme. Děkujeme za pochopení!