XXX FRoSTA je k dispozici také na vašem pracovišti.

Naše recepty

Špenátové vafle na slano

Vyzkoušejte náš recept na slané špenátové vafle - spojení nadýchané vafle s jemnou chutí špenátu, která oživí vaši snídani! Obtížnost: snadná Kalorický obsah: 300 kcal (jedna porce)

35 minut
porce: 6
Příprava
Složení
130 g
sekaného špenátu FRoSTA
220 g
pšeničné mouky
1
lžíce cukru
0.25
lžičky soli
1.5
lžičky prášku do pečiva
240
mléka
2
vejce
4
lžíce rozpuštěného másla
50 g
strouhaného parmazánu
1
svazek petrželky
  1. Rozmrazte 1/3 balení sekaného špenátu FRoSTA a sceďte přebytečnou tekutinu.
  2. Vložte petrželku do misky a zalijte ji vroucí vodou, okamžitě ji však vylejte a osušte.
  3. Do mísy nasypte mouku, přidejte prášek do pečiva, nastrouhaný sýr, sůl a cukr. Dobře promíchejte.
  4. Do druhé misky nalijte mléko, přidejte vajíčka, rozpuštěné máslo, špenát a petrželku. Mixujte dohladka.
  5. Všechny ingredience (suché i mokré) smíchejte, dokud není těsto hladké a bez hrudek. Pokud je to nutné, přidejte trochu více mléka. Hotové těsto nechte 15 minut odpočinout v lednici.
  6. Smažte vafle na předem rozpáleném vaflovači, dokud nebudou křupavé.
  7. Poznámka: Upečené valfle, které jsou vyjmuty přímo z vaflovače, položte například na stojan na ochlazování pečiva, aby měly přístup ke vzduchu a aby se z nich odpařila přebytečná vlhkost. Pokud chcete, aby byly extra křupavé, můžete je po vychladnutí znovu zahřát na vaflovači před podáváním.
Komentáře

Odeslat komentář


Vyplňte prosím všechna pole označená (*). Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pokud zadáte své jméno, zobrazí se veřejně vedle vašeho hodnocení.

Vzal jsem na vědomí zásady ochrany osobních údajů. Souhlasím, že moje údaje budou uloženy za účelem kontaktování a pro případné dotazy.

Na každém balení FRoSTA najdete 8místný výrobní kód (počínající písmenem L). Když tento kód zadáte do nástroje pro sledování ingrediencí, zjistíte původ ingrediencí použitých přesně v tom produktu FRoSTA, který držíte v ruce. i Kód je osmimístná posloupnost číslic a písmen. Začíná písmenem „L“ a je umístěn na zadní nebo boční chlopni obalu - přímo pod datem minimální trvanlivosti. x

Použijte vzorový produkt:

Vše o našich ingrediencích