NEJKVALITNĚJŠÍ SUROVINY

ŘÍKÁME JAK TO JE:
FRoSTA NEPOUŽÍVÁ ŽÁDNÉ PŘÍDATNÉ LÁTKY!

Naše politika 100% přírodní chuti znamená, že jak naše hotová jídla, tak jednotlivé ingredience neobsahují žádné přídatné látky. Například používáme pouze sůl bez protispékavých látek, máslo bez barviv a nepoužíváme chemicky modifikovaný škrob.

Bez spolehlivých dodavatelů, se kterými dlouhodobě spolupracujeme, by neexistovaly výrobky té nejvyšší kvality. Informujeme dodavatele o našich vysokých standardech a vyžadujeme jejich dodržování. Spolupráce, pravidelné kontroly kvality a vzájemná důvěra znamenají, že klidně prozradíme každý detail původu našich ingrediencí.

UDRŽITELNÝ RYBOLOV

Ve výrobcích FRoSTA najdete pouze volně žijící ryby a mořské plody. Pocházejí z udržitelného rybolovu certifikovaného MSC. Díky tomu výlovy neohrožují moře ani oceány!

Program MSC je nejuznávanější systém certifikace rybolovu na světě. Normy certifikace MSC byly vyvinuty ve spolupráci s vědci, rybáři a environmentálními organizacemi a zahrnují celý proces rybolovu spolu s dodavatelským řetězcem.

Výběrem výrobků s modrým certifikátem MSC na obalu podporujete rybáře, kteří řídí rybolov udržitelným způsobem - díky kterému jejich úlovky minimalizují dopad na ekosystém, ponechávají více ryb v mořích a oceánech, což je také dobré pro ostatní mořské živočichy.

Starejte se s námi o oceány, aby i příští generace poznaly rozmanité druhy ryb a mořských plodů!

KDYŽ OSTATNÍ DĚLAJÍ KOMPROMISY, MY ZVYŠUJEME LAŤKU JEŠTĚ VÝŠE!

Postaráme se o každý, sebemenší detail, staráme se o všechny fáze a aspekty výroby:

  • zamrazujeme aljašskou tresku ihned po výlovu
  • zamrazujeme zeleninu ihned po sklizni
  • pravidelně provádíme audit u našich dodavatelů
  • omezujeme vypouštění emisí C02 do atmosféry jak u nás, tak u našich dodavatelů

Obaly a výroba

V DOBRÉM KARTONU

Naše výrobky balíme pouze do kartonových obalů certifikovaných FSC. Tím vyjadřujeme náš zájem o moudré a udržitelné hospodaření s lesními zdroji.

A co víc, nepoužíváme hliník! Výroba tohoto kovu je energeticky velmi náročná a proces jeho rozkladu je dlouhodobý. Proto jsme zvolili řešení šetrnější k životnímu prostředí - kartonové tácky. Díky papírovému tácku lze labužnické rybí filé FRoSTA připravovat nejen v troubě, ale také v mikrovlnné troubě. A to opravdu šetří čas a energii!

JSME DŮSLEDNÍ

Dodržujeme dlouhodobou strategii, podle níž značka FRoSTA zůstává značkou šetrnou k životnímu prostředí. Ve všech továrnách FRoSTA jsme zavedli komplexní environmentální reporting, který nám pomáhá identifikovat oblasti, kde můžeme minimalizovat emise oxidu uhličitého.

MRÁZ … SLUNCE!

Postavili jsme moderní mrazírnu, jež byla navržena tak, aby optimalizovala spotřebu energie. Továrna má vlastní čistírnu odpadních vod a na střeše mrazírny se nachází solární elektrárna. Sada fotovoltaických modulů pokrývá plochu téměř 600 m2 a může generovat energii 80,5 kWp! To nám umožňuje ušetřit až 30% energie použité k chlazení mrazírny!